Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] hamulec ręczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] hamulec ręczny

    Panowie,
    Regenerowałem głowice w zakładzie tym sie zajmującym, a byly wymieniane prowadnice 4 na zaworach wydechowych, wszystkie uszczelniacze zaworów, uszczlniacz wałka, i głowica wymyta że wyglada jak nowa i oczywiście splanowana o 0,15. Oprócz ego wymieniłem pierścienie tłokowe na nominalne NPR, panewki nie zmieniałem, sa jeszcze fabryczne z wybitą datą produkcji auta 2002 i grube na 1,5mm. Do tego rozrząd kompletny SKF. Po złożeniu wszystkiego do kupy, zalaniu olejem i płynami, nasmarowaniu krzywek wałka rozrządu, odpalam silnik i... coś w nim klepie. i teraz nie wiem czy popyczacze czy panewki, rozrząd raczej nie bo silnik pracuje równo, nie faluje tylko coś w nim klekocze jak w dieslu. Wiem z instrukcji że nie wolno odpalać silnika 30min po zamontowaniu popychaczy, ale silnik odpaliłem po dobie. Może tak ma klepac aż do rozgrzania silnika tylko jeszcze go tak długo nie trzymałem, ledwo osiągnął 30st.C. Jaka jest procedura uruchomienia silnika. Wczesniej przed remontem chodził cichutko tylko w środku był tak zawalony nagarem że jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Może zakład regenurący głowicę coś spierdzielił.

  • #2
    [O2] hamulec ręczny

    Witam mam mały problem z hamulcem ręcznym w mojej octavce mianowicie jak zaciągnę ręczny i postoi jakiś czas i później spuszczę to blokuje mi jedno koło a drugie jest w porządku a tak się dzieje tylko w okresie zimowym a jak kupiłem ja z salonu i przyszła zima to tego nie było teraz tak mam w tym roku pierwszy raz mi się to zdarzyło proszę o pomoc z góry dziękuje

    Komentarz


    • #3
      a gwarancji nie ma już :?:

      gdzieś może woda się dostała do linki i łapię ją na mrozie, albo trzeba tłoczki przeczyścić, czyli w sumie cały tył można wyczyścić

      Komentarz


      • #4
        wody raczej nie ma bo sprawdzalem cala linke a tloczki juz smarowalem i nic to nie pomoglo

        Komentarz


        • #5
          prywatny25, no to w taki razie hamulce do rozebrania i przeczyszczenia

          Komentarz


          • #6
            i tak bede musial zrobic tylko poczekam jak zrobi sie cieplej

            Komentarz


            • #7
              prywatny25, Kto w zimie zaciąga ręczny :?:
              ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
              http://www.bunkry.pl/pl/index.html
              a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
              http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
              Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

              Komentarz


              • #8
                tomus7, jak jest śnieg, to ja na prawie każdym zakręcie który jest na uboczu itp :diabelski_usmiech
                na postoju zawsze i nie ma problemu

                Komentarz


                • #9
                  prywatny25, tak jak abstinent, pisze, ręczny trzeba używać i nie będzie problemu a tak oprócz czyszczenia może być linka do wymiany.
                  Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    ja zawsze zaciagam reczny bez wyjatkow tej zimy zaczelo mi sie tak blokowac na jedno kolo zrobi sie troszke cieplej i bede rozbieral cala linke

                    Komentarz


                    • #11
                      prywatny25, linka do wymiany
                      też tak miałem w swojej O2 i żadne czyszczenie czy smarowanie na długo nie wystarczyło
                      dopiero wymiana rozwiązała problem
                      Moja była "Czarnula" O2 (swap 2.0 FSI)
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33422

                      Komentarz


                      • #12
                        El Zygmunto, nie zawsze jest tak jak piszesz.
                        Ja wymieniłem komplet linek i dalej czasami przyblokuje prawe koło.

                        13 mm kluczem wystarczy troche cofnąc i już jest ok. Mam mechanizm recznego do czyszczenia.

                        To przyblokowanie hamulca widac jak reczny lekko "lata" tak z 1,5 cm luźno.

                        Komentarz


                        • #13
                          chimek11, ty masz 01 i bębny z tyłu jeżeli się nie mylę a w 02 są tarcze , całkiem inna bajka .
                          Daniel

                          Komentarz


                          • #14
                            lilo, 90 konne mają bębny a On ma ASV 110 czyli tarcze :szeroki_usmiech ale to nie zmienia faktu, że raczej linka do wymiany.
                            Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              ZYBI68,
                              Daniel

                              Komentarz


                              • #16
                                Danielku - nie ma sprawy, postawisz i kwita :lol:
                                Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  ZYBI68, żaden problem :lol:
                                  Daniel

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    no i wywołałem wilka z lasu :szeroki_usmiech
                                    Jeśli nie chcecie zrezygnować z radości picia kawy, ale chcecie dbać o zdrowie, rozwiązanie znajdziecie tutaj. www.zbyszek.ganodermakawa.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      szukajka nie pomogła więc pytam!!!

                                      Wymieniłem linkę od hamulca ręcznego i prawie jest gitara!!!
                                      To prawie objawia się nie wyskakiwaniem "dzyndzelka" wciskanego kciukiem przy odpuszczaniu hamulca!!! Oczywiście siedząc już za "fajerka"!!!
                                      Co z tym zrobić??? Wyregulować naciągiem linki czy nasmarować czy może należy już wymienić???
                                      Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

                                      >>>>>JohnBv<<<<<
                                      mailto: [email protected]

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        JohnBv, O ile masz wszystko prawidłowo zamontowane to wystarczy wyregulować naciąg linki
                                        Daniel

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lilo dzięki za podpowiedź!!! Jutro wolne więc pokręcę troszkę i zobaczę czy pomoże!!! Pozdrawiam!!!
                                          Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

                                          >>>>>JohnBv<<<<<
                                          mailto: [email protected]

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            mialem cos takeigo w oplu ze ten guzik nie odbijał. Juz mialem to rozbierac ale odrdzewiaczem zaatakowalem i napsikalem tu gdzie ten guzik i wrocilo do normy.
                                            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              odrzeję kotleta
                                              nie odbija w mojej octavii II ręczny, zamierzam wymienic linkę, czy jest sporo roboty przy wymianie? pewnie muszę środkowy tunel rozkręcac?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez mariuszpolice
                                                odrzeję kotleta
                                                nie odbija w mojej octavii II ręczny, zamierzam wymienic linkę, czy jest sporo roboty przy wymianie? pewnie muszę środkowy tunel rozkręcac?
                                                tak, pod nim, w połowie odległości między dźwignią ręcznego a końcem obudowy środkowego tunelu znajdują się końcówki linek hamulca ręcznego, zaczepione za poprzeczkę przykręconą do dźwigni w kabinie.

                                                [ Dodano: Pią 22 Lis, 13 00:51 ]
                                                Kod:
                                                [url="http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1183335#1183335"]								Forum - 				Octavia Club Polska	[/url]
                                                tutaj dokładnie jest to przedstawione na ładnych zdjęciach
                                                Pozdrawiam, Robreg.
                                                ----
                                                furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X